בשביל

הגוף

והנפש

טיפול גופני לנשים

מרכז Womena מעניק מעטפת מקצועית תומכת מלאה לכל פונה במטרה לשפר את איכות חייהן של נשים.

ב-Womena כל פונה תעבור אבחון ראשוני ע"י ד"ר רומי אנגל, פסיכולוגית רפואית, ואחריו תוצע לה תוכנית טיפולים התואמת לצרכיה הייחודיים.

מלבד טיפול נפשי, אנו משלבות טיפולים גופניים כגון טיפול ברפואה סינית, נטורופתיה, ליווי גינקוסופי (מחזוריות האישה), רוקחות, יוגה נשית ועוד – הכל מתוך ראייה מקיפה ועניינית, ומתוך רצון להגיע לריפוי מלא.

טיפול במיניות נשית

טיפול במיניות

Healthy Sexuality

Healthy Sexuality

"מין זה מה שאנחנו עושים ומיניות זה מה שאנחנו."

טיפול במיניות הוא טיפול שקשור בחוויה המינית העצמית של האדם, והוא מתייחס הן לכלל הפרמטרים של תפקוד מיני (חשק, עוררות, אורגזמה, הבריאות הנשית) והן לביטוי שלהם בנפש (דימוי עצמי נשי, דימוי גוף, יחסים ואהבה). המיניות היא דינמית ומושפעת מאירועי חיים כגון נישואים, לידה ושינויים הורמונליים, כמו גיל המעבר וחולי. שיקום של המיניות יכול לשפר משמעותית את איכות החיים של האישה והסובבים אותה, ואף לזרז את ההחלמה.  

טיפול במיניות הוא טיפול רגיש במיוחד אשר מחייב גישה רב מימדית הכוללת "תפירת חליפה" אישית וזוגית. 

>>להמשך קריאה בנושא

רפואה סינית

רפואה סינית

Chinese medicine

Chinese medicine

ברפואה הסינית, הסתכלו החוצה לסביבה שלנו והבינו שכל מה שמתחולל בחוץ, מתחולל גם בפנים. אנחנו מיקרוקוסמוס של המקרוקוסמוס, הלא הוא הטבע עצמו. קיץ, סתיו, חורף ואביב – כולם מתחוללים בתוכנו. כך לאט לאט, בהתבוננות מעמיקה של אלפי שנים, הסבירו את התופעות הקורות לנו. והמטרה, כהרגלה, היא לחזור לאיזון. את החזרה לאיזון השיגו דרך מגוון כלים. דיקור, מחטים קטנות ועדינות שממקמים בנקודות המשפיעות על מצבים שונים. טווינה, טיפול במגע שמדבר עם המרידיאנים (ערוצי האנרגיה של כל אחד קשורים לאיבר, עונה, תפקוד, רגש ועוד) השונים בגוף, תוך מחשבה על הרכב השרירים והרקמות. צמחי מרפא, הרכבת פורמולת צמחים שנוטלים על בסיס יומי, ונועדה לתת עוד עומק לטיפול.

יעוץ רוקחי, נטורופתיה ותזונה

Nutrition

Nutrition

בבסיס הגישה הנטורופתית עומדת ההנחה כי הבריאות הגופנית והנפשית שלנו תלויות זו בזו, ולמעשה יש להתייחס לפן הנפשי ולא רק למזונות אותם אנו צורכים. תזונה נכונה, תוך שימוש בתוספי מזון וצמחי מרפא, היא מאבני היסוד של הרפואה הנטורופתית. 

בניגוד לשיטות הדיאטה הקונבנציונאליות, בהן מתאימים תפריט המבוסס על כמות צריכת קלוריות יומית ועל חלוקת המזון בהתייחס לאבות המזון (חלבונים, שומנים ופחמימות, פירמידות מזון), הגישה הנטורופתית מתאימה תפריט על פי אבחון נטורופתי מעמיק, המתייחס לפן הגופני, הנפשי והרגשי. הקו המנחה של גישה זו הוא יצירת איזון אופטימלי בגוף. 

נטורופתיה, יעוץ רוקחי

יוגה לנשים

WomenaYoga

WomenaYoga

תרגול יוגה לנשים בגיל המעבר מהווה עוגן יציב ומעניק לאישה כלים להתמודדות עם אתגרי הגיל. התרגול מאפשר מעין חזרה הביתה. חוויה של שקט, מרחב בטוח, יציבות אל הקרקע ומתוך כך נינוחות לנוע, לחקור ולקבל את השינויים.

  • האישה היא העומדת במרכז התרגול – מתן לגיטימציה לכך שזה הזמן שלה. "עכשיו אני" – מוטיב מרכזי בגיל המעבר. האישה מפנה זמן ומרחב לעצמה, יוצרת לעצמה אי של וודאות, מתרגלת הוקרה על היש ועל האין. 
  • מתן עידוד להתבוננות והקשבה פנימה – לגופה, להכרה שלה (מחשבות, רגשות, תחושות). הקשבה ללא שיפוטיות או ביקורת לסימנים שהגוף מאותת, לשינויים, לתנודתיות במצבי הרוח. בלי לקטלג טוב או רע. ככה זה עכשיו.
  • למצוא יחד מה תומך באישה, מה משפר את איכות חייה, על מה היא יכולה לוותר, מה ניתן להשיל, להפחית כדי לדייק את מה הכי מתאים לה ולבחור אלו פעולות מועילות להתפתחות שלה.
יוגה לנשים
יוגה לנשים צעירות

יוגה לנשים צעירות

Yoga for Young Adults

Yoga for Young Adults

יוגה לבנות 17+
בתקופת גיל זו יוגה הינה תרגול שעשוי להפוך לאורח חיים תומך, או דרך התמודדות מול חוסר היציבות שלעיתים בחורה חווה בתקופת חיים זו. מצד אחד המון בלבול, טלטלות, משברים, אכזבות, דרישות של החברה (קחי את עצמך בידיים, פרנסה), כשלונות ושאלות פתוחות על היכולות שלי, על הדרך המקצועית המתאימה, חיפוש שייכות (חברתית, זוגיות). מצד שני זו תקופה בה העצמאות בשיאה. הכל אפשרי כמעט…אין מגבלות לכאורה. חיפוש וחקירה בכל רבדי החיים נותנים תחושות ריגוש, חופש ומסוגלות שלעיתים הם אשליה. עוברים מהר מדבר לדבר, מעבודה לעבודה, ממקום מגורים אחד לשני, מריגוש לריגוש. יש מעין "רעב" לבדוק, לנסות הכל. תקופה מאוד אינטנסיבית עם הרבה לחצים, חוסר יציבות, חוסר וודאות, משברים רגשיים, תנודתיות במצבי רוח. המחזוריות ההורמונלית בדרך כלל סדירה וקבועה, אך היא בסיס לשינויים במהלך החודש וגורמת למצבים רגשיים שלא תמיד בחורה צעירה מזהה ומבינה איך לתמוך בהם.

היוגה עשויה לעזור ביצירת עוגנים פנימיים שניתן לחזור אליהם (כמו לחזור הביתה) ברגעי משבר וחוסר יציבות.

מה תרגול יוגה יאפשר לך:

  • היכרות מעמיקה וחשובה עם כל מה שמייחד אותנו כנשים צעירות כולל המחזור החודשי ושינויים הורמונאליים.
  • הקשבה פנימה ובכך מאפשר דימוי עצמי ודימוי גוף יותר בטוח.
  • תרגול היוגה מחזק את שרירי רצפת האגן והבטן. ובכך יוצר מרכז פנימי ברור, יציב ומאוזן יותר.
  • להבין מה מייצב אותך בהיבט הפיזי. חיזוק שרירים, היכרות ועבודה על מרכז הגוף. לאחר מכן, היוגה מקנה כלים של יצירת יציבות פנימית, רגשית.
  • הפגת מתח ושיפור הריכוז.

תפריט נגישות

השאירי פרטים ונחזור אלייך

Thank you

סובלת מחרדות ? ייעוץ נפשי ללא עלות