סוף סוף יש התייחסות לחשיבות של רצפת האגן

מדוע הכרות עם רצפת האגן יכולה להשפיע על איכות החיים שלך?

מאת: ד"ר רומי אנגל, מנהלת מרכז וומנה, ופז אלסטר, פיזיותרפיסטית רצפת אגן

החלטנו להרים את הכפפה!!!

לאחרונה, 'קרן בריאה' העלו פוסט כל כך חשוב על נושא שלא מספיק מדובר בבריאות האישה – רצפת האגן! ומבחינתינו, זוהי עוד דרך מצויינת לקחת אחריות על הבריאות הפיזית והנפשית שלנו, ולהתחזק! אבל קודם כל אנחנו צריכות להיות מודעות לבעיה, ולהבין שיש פתרונות ואין צורך להרגיש מבוכה ובושה.

מסתבר שנשים ישראליות חוות לא מעט בעיות בתפקוד רצפת האגן. כמו ביחס לכל כך הרבה חלקים בגופנו, כל עוד אנחנו לא חוות שינוי כמו אי נוחות, דליפה או צניחת איברים, רובינו פחות מחוברות לרצפת האגן שלנו. טוב, חוץ מכמה בנות מזל, מורות ליוגה ופילאטיס או פיזיותרפיסטיות רצפת אגן.

לכן, יש חשיבות רבה להנגשת ידע בנושא זה. 

פז אלסטר, פיזיותרפיסטית מוסמכת, וחברת צוות יועצות של מרכז Womena, משתפת אותנו בתובנות המקצועיות מהקליניקה שלה:

מחקר חדש שפרסמה קרן בריאה בפברואר השנה, מראה שיש נשים רבות בגיל הפוריות הסובלות מליקוי בתפקוד רצפת האגן. ליקוי זה גורם לעיתים קרובות לבריחת שתן, בריחת צואה, גזים, עצירות, כאבי אגן וצניחת איברים.

רבות מנשים אלו אינן יודעות שקיים טיפול העשוי לשפר את איכות חייהן. בנוסף, הן אינן מופנות לקבלת טיפול, גם במקרים בהם הן מעלות את הבעיה בפני עובדי מערכת הבריאות.

הדעה הרווחת שזהו מצב נורמלי ושאלו החיים, אינה נכונה ואף מונעת מנשים רבות

לחיות חיים מלאים ופעילים.

בקליניקה, אני פוגשת על בסיס קבוע מטופלות המוכיחות שניתן לשפר ואף להעלים מגוון סימפטומים הנובעים מליקוי בתפקוד רצפת האגן. הטיפול מחזיר להן את השליטה בגוף ומשפר באופן משמעותי את איכות חייהן. 

חשוב לדעת שהגוף שלנו יכול ללמוד, להתחזק ולהשתפר כל הזמן, ואין צורך לסבול לאורך שנים. תרגול מותאם, לימוד מנהגים והתנהלות שונה, יכולים להוביל כל אישה לשינויים מרחיקי לכת, בכל גיל.

בטיפול של פיזיותרפיה לרצפת אגן, נדבר על הסימפטומים שלך, נבחן את היכולות והמוגבלויות שלך, ונגבש תוכנית טיפול שתתאים לאורח החיים שלך ולמטרות אותן את רוצה להשיג.

לקריאת החומר מתוך הפוסט של 'קרן בריאה', היכנסו כאן 

רצפת האגן
לקבלת עדכונים וקישורי חינם להרצאות הצטרפי לקבוצות הוואטצאפ השקטות שלנו

אהבת? שתפי:

תפריט נגישות

השאירי פרטים ונחזור אלייך

Thank you

סובלת מחרדות ? ייעוץ נפשי ללא עלות