צוות מרכז וומאנה לבריאות האישה

ד"ר רומי אנגל

The Founder

ד"ר רומי אנגל, פסיכולוגית רפואית מומחית ומוסמכת בניו יורק (2000) ובארץ (2007). מומחית ומדריכה בגישת CBT (טיפול קוגניטיבי התנהגותי) ומשלבת גישות שונות כולל מיינדפולנס. וכן, חברה בועד האגודה הישראלית לגיל המעבר, ומרצה בקורס גיל המעבר במסגרת לימודי המשך של הפקלוטה לרפואה באוניברסיטת ת"א.

 

"אני עוסקת מעל ל-20 שנה בקשר בין עולמו הגופני והרגשי של האדם בכלל והאישה בפרט. ליוויתי אנשים במסגרות שונות, כולל מרפאות של קופות חולים, בתי חולים וקליניקה פרטית. התמקדתי באנשים שמתמודדים עם חולי, סטרס, משבר, טראומה, מעברים (פרידות, שינויי מקצועי, הגירה) ואובדן." 

ד"ר רומי אנגל

אתי אילן

יועצת ארגונית ומאמנת עסקית בכירה. ניהלה במשך 20 שנה את מערך השיווק של "שירותי בריאות כללית" ולאחר מכן ניהלה את מט"י חיפה (מרכז טיפוח יזמות) .

כיום יועצת ארגונית של קופ"ח מכבי, בעלת משרד עצמאי לייעוץ ואימון עסקי.

התמחות בליווי נשים בכל שלבי מציאת הייעוד האישי והמקצועי שלהן ויישומו בפועל.

מתאים במיוחד: 

*לבעלות חלום תעסוקתי / עסקי שלא מצליחות להגשימו.

* לנשים שהן בעלות עסק ומעוניינות להיכנס לתחומים נוספים. 

* לשכירות המעוניינות לצאת לעצמאות. 

* לנשים שיש להן עסק שאינו עובד כמו שהן רוצות.

* לנשים אחרי מחלה או להבדיל חופשת לידה ארוכה, או כל פאוזה בחיים המחייבת דיוק וחזרה ממקום יותר מותאם לצרכיהן.

האני מאמינה שלי:

אני מאמינה מניסיון רב שנים שכל אחת יכולה . 

היא צריכה לאמר – רוצה אני !

יחד נצליח לעשות זאת . 

אתי אילן
קרולינה איצקוביץ

קרולינה איצקוביץ (MA)

רוקחת קלינית ונטורופתית, MA בפסיכופרמקולוגיה (תרופות פסיכיאטריות). בוגרת קורס גיל המעבר מטעם הפקולטה ללימודי המשך ברפואה של אוניברסיטת ת"א.

במשך עשור ניהלתי את שירותי הרוקחות במדיקל סנטר בהרצליה והייתי רוקחת מחוזית במכבי. עוסקת בנטורופתיה והומאופתיה. משלבת בין רפואה טבעית לקונבנציונלית באמצעות תוספי תזונה, פטריות מרפא, צמחי מרפא, תרופות הומאופתיות וייעוץ תזונתי.

עם השנים החלטתי לשלב בין שני העולמות. ובשנים האחרונות מטפלת ברפואה אינטגרטיבית תפקודית המותאמת אישית.

האני מאמינה שלי:

אני מטפלת באדם ולא במחלה. הפורטה שלי הוא השילוב בין העולמות. לעיתים אומרת בהומור (או שלא) שהרפואה המערבית היא הרפואה המשלימה, והרפואה הטבעית והמונעת היא הרפואה האמיתית.

פז אלסטר

פז אלסטר

פיזיותרפיסטית מוסמכת BPT. מתמחה בטיפולי פיזיותרפיה לרצפת אגן, טיפול בכאב כרוני, בעיות אורתופדיות ופציעות ספורט. כמו כן, נותנת הדרכה לפעילות גופנית, במיוחד במצבי כאב וקושי פיזי. בוגרת קורס גיל המעבר מטעם הפקולטה ללימודי המשך ברפואה של אוניברסיטת ת"א.

מטרת הטיפול: להביא לשיפור מירבי במצב המטופלת ולאפשר לה חזרה לפעילות ותפקוד מקסימליים תוך התייחסות להעדפותיה ושאיפותיה האישיות.

האני מאמינה שלי:

בתור מטפלת אני מאמינה שהטיפול כולו סובב סביב המטופלת ועל הטיפול להתאים לה אישית. אין תרופות פלא שמתאימות לכולן ולכן הטיפול צריך להיות מותאם לכל מטופלת בכל ההיבטים שלו, החל מאופן הבדיקה וכלה בבחירת התרגול שמתאים לה. 

אני מאמינה שהקשר שלנו לגופנו הוא מפתח לבריאותנו הכללית, הן הנפשית והן הפיזית. רצפת האגן היא חלק מהגוף שלרוב לא זוכה לתשומת הלב הראויה לו. לכן הכרה שלה, הבנה לגבי דרך פעולתה והיכולת שלנו לשלוט במצבה, מקנה כוח פיזי ומנטלי בעל חשיבות עליונה.

אני מאמינה שכל אישה צריכה להכיר כל איבר בגופה בדרך הנוחה והנעימה לה, שתאפשר לה לזהות תהליכים ושינויים המתרחשים בו בקלות רבה יותר, תוך הבנה ורגישות רבים יותר כלפי עצמה וגופה.

נטע בן צור

נטע בן צור Dipl. C.M (I.A.TCM)

מטפלת מוסמכת ברפואה סינית עם התמחות בנשים, בעיות במערכת העיכול וכאב. התמחות של כחצי שנה בסין בביה"ח יונאן לרפואה סינית מסורתית, בקונמינג.

בטיפול, קיים שילוב של שיחה, מגע (טווינה) דיקור, הנחיות תזונה וצמחי מרפא. אני שמה דגש על השיחה שמתקיימת בין הגוף שלנו לנפש. 

האני מאמינה שלי:

אני מאמינה כי כל אחת היא המרפאה הכי טובה של עצמה. אנחנו פה רק ללוות בדרך.

ברפואה הסינית הסתכלו החוצה לסביבה והבינו שכל מה שמתחולל בחוץ, מתחולל גם בפנים. אנחנו מיקרוקוסמוס של המקרוקוסמוס הלא הוא הטבע עצמו. קיץ, סתיו, חורף ואביב – כולם מתחוללים בתוכנו. 

כך, לאט לאט ברפואה החכמה הזו הסבירו את התופעות שקורות לנו, בהתבוננות מעמיקה של אלפי שנים. המטרה, כהרגלה, היא לחזור לאיזון. את החזרה לאיזון הם עשו דרך מגוון כלים, ביניהם דיקור, צמחי מרפא, וטווינה (טיפול במגע).

אני מזמינה אותך להתבונן ביחד בטבע הגוף שלנו, לחבר את הנקודות בין מה שהגוף מספר לנו לבין מה שאנחנו חוות וזקוקות לו, ובכך למצוא את הדרך חזרה אל עצמנו ואל האיזון שלנו.

שרית דגן רבינר

שרית דגן רבינר

נטורופתית ומומחית לתרפיה בתזונה, מתמחה בתזונה בהתאמה אישית. מטפלת ומלווה נשים שחשוב להן לשמור על בריאותן דרך תזונה מיטיבה ורפואה מונעת. אני משלבת בעבודתי: תזונה, צמחי מרפא, תוספי מזון, הומאופתיה מודרנית ודמיון מונחה.

בטיפול הפרטני: מטפלת בהפרעות מערכת העיכול, שיפור מדדי בדיקות דם, תזונה לאיזון הורמונלי בכל הגילאים, הרזייה, השמנה, וכל דבר שיכול לשפר את איכות חייה של המטופלת.

בנוסף, מרצה לנטורופתיה במכללה האקדמית לוינסקי–וינגייט ומנחת קבוצות מוסמכת. בוגרת תואר ראשון ושני מאונ' ת"א. בוגרת לימודי נטורופתיה ממכללת מדיסין. בוגרת קורס גיל המעבר מטעם הפקולטה ללימודי המשך ברפואה של אוניברסיטת ת"א. בעלת 22 שנות ניסיון טיפול בא.נשים.

האני מאמינה שלי:

אני מאמינה בכל לבי שהרפואה המונעת הטובה, הזמינה והזולה ביותר, היא אורח חיים בריא.

בגישה הטיפולית שלי, אני רואה את האישה שיושבת מולי. המטרה שלי, לעזור לה לעשות שינוי מיטיב שיגרום לה להרגיש חיונית ובריאה. 

בדומה לגישה הנטורופתית, אני מאמינה שלכל אחד יש את היכולת לרפא את עצמו אם רק יקבל את הכלים הנכונים.

ד"ר גלינה יאבסטטי קרצמר

פסיכיאטרית של המבוגר מעל גיל 18. מטפלת בהפרעות חרדה, PSTD, בטיפול CBT ושיטות נוספות. מתן אבחון פסיכיאטרי מקיף ומדויק, הערכת הצורך בטיפול תרופתי והסבר מפורט על מנגנוני הפעולה של תרופות ותופעות הלוואי. מתן טיפול תרופתי כחלק מתוכנית טיפולית רחבה.    

האני מאמין שלי:

אני מאמינה ברפואה ובפסיכיאטריה ממוקדת אדם ולא רק בתסמינים ואבחנות. ז"א להתייחס למכלול בין הגוף עם הגנטיקה והתהליכים הפיזיולוגים שלו, מין ומגדר ויחד עם זאת, השלב בחיים שבו התסמינים מופיעים, הסיפור האישי והאופן שבו היא חווה ומבינה את מצבה. 

אני מאמינה כי כל התהליכים בגוף קשורים זה לזה.

המערכת הלימבית, הקשורה לרגשות ומאחסנת את הזיכרון הרגשי (הלא מילולי) לאורך כל חיינו היא מערכת מרכזית בקשר גוף-נפש. היא מעורבת בעיבוד הכאב ותחושות גופניות נוספות, והעיבוד הזה קשור למצבנו הרגשי.

המערכות ההורמונליות משפיעות על תהליכים במוח ובגוף. בגוף האישה המערכת ההורמונלית הקשורה לרבייה משפיעה על כל המערכות בגוף. כמו כן, אסטרוגנים יכולים להשפיע על פעילות הנוירונים במערכת הלימבית.

אני מאמינה כי בהרבה מקרים התערבות תרופתית יכולה לעצור מעגל שלילי בין גורמים פסיכולוגיים וגורמים גופניים, ולעצור תהליכים של מחלה גופנית ונפשית. בחלק מהמקרים זה חיוני, בחלקם אפשר לדון ולבחור לא לקחת תרופות. נושא חשוב מאוד שאני דנה עליו עם המטופלים והמטופלות שלי הוא הפסקת התרופות – באילו מקרים ומתי?

אני מאמינה בפיתוח מודעות לגופנו ולנפשנו.

הדרך הכי טובה לעזור במסע של ריפוי היא שילוב של מחקר וידע רפואי עם פסיכותרפיה. בחרתי בשיטות פסיכותרפיה המשלבות חיבור לרגש ולגוף גם יחד, עם רציונליות ופעולות אקטיביות לשינוי: טיפול דינמי חוויתי Experiential Dynamic Psychotherapy   ,טיפול ממוקד סכמה Schema therapy , טיפול בטראומה – חשיפה ממושכת Prolonged Exposure. 

ד"ר גלינה קרצמר
אילנית לוי

אילנית לוי

מנהלת אדמיניסטרטיבית של ד"ר רומי אנגל ומרכז Womena.

אדמיניסטרטורית בנשמה, בעלת ניסיון ארוך שנים בשירות לקוחות בתעשייה בארץ ובחו"ל. בעלת הכשרה של מתורגמנית. אוהבת שפות ופתגמים, והחיבור שהם יוצרים בין אנשים.

אני כאן כדי להקשיב לכן, ולפתוח לכן דלת לעולם של טיפול וריפוי בידיהן האמונות של המטפלות הנפלאות במרכז וומנה.

האני מאמינה שלי:

"אם אין אני לי, מי לי?!"
בחלוף השנים, המילים הללו תופסות יותר ויותר מקום בחיי. גיל המעבר ותופעותיו מבהירים לי עד כמה גורלי נתון בידיי. בריאותי האישית בהיבטיה השונים, כולה נתונה לשיקול דעתי ולאחריותי. עכשיו תורי!

גיל המעבר מציב אתגרים אישיים לא פשוטים ורב-תחומיים, ולפעמים אנו זקוקות לעזרה. אני מאמינה שפנייה למומחים בתחומם, היא אחד המפתחות להתנהלות בריאה, המשמשת כלי נוסף לאורח חיים איכותי, וביכולתה לכוון אותי לטיפול המיטבי עבורי.

דניאל לוי וינטראוב, עובדת סוציאלית

דניאל לוי וינטראוב (MSW)

עובדת סוציאלית קלינית, בעלת תואר שני במסלול הטיפולי הקליני ובמחקר טראומה וצמיחה פוסט טראומתית. מטפלת בקליניקה נעימה בחריש ואונליין במתבגרים ומבוגרים פרטנית וכן מנחה קבוצות מקצועיות וסדנאות.
אני מטפלת לפי גישת ה- DBT -טיפול דיאלקטי התנהגותי לקשיים בוויסות רגשי. וכן לפי גישה אינטגרטיבית, בה אני משלבת שיטות טיפול בהתאם לצורך, כמו מיינדפולנס טיפולים קצרי מועד, שיטות טיפול התנהגותיות- קוגניטיביות (CBT), פסיכולוגיה בודהיסטית, פסיכולוגיה חיובית ועוד.
אני בעלת ניסיון משמעותי בטיפולים בקשיי ויסות רגשי, מצבי משבר, טראומה וצמיחה.

האני מאמינה שלי:

בעיני, התמקדות, ומתן כלים להרחבת ארגז הכלים שלך תוכל לסייע להתמודד בצורה עצמאית ומיטיבה יותר עם קשיים ומשברים, לכן אני מאמינה בטיפול אינטגרטיבי ואקלקטי.
מאמינה מאוד שבכוחו של הקשר הטיפולי, יחד עם שיטות ממוקדות ניתן לשפר את איכות חייך.
מאמינה שאת המומחית לחייך, ויחד עם טיפול מיטיב ניתן להגיע להישגים ותחושת רווחה.

זוהר לנצ'נר, רפואה סינית

זוהר לנצ'נר

מטפלת ברפואה סינית מסורתית ועתיקה, בעזרת דיקור סיני, צמחי מרפא, תזונה ובשיאצו.

מלווה נשים בשלבי החיים השונים, גם בטיפולים מותאמים להריון.

הטיפול כולל תשאול מקיף וליווי של התבוננות בקשר בין הגוף לנפש. במידה ויש רצון וצורך – דגשים לשיפור תזונה, אורח חיים והרגלים רגשיים.

האני מאמינה שלי:

אני מאמינה שהגוף מדבר, וחשוב ללמוד להקשיב למה שהוא אומר ומספר לנו.

האנרגיה שלנו אמורה לזרום באופן חלק. זה קורה כשאנחנו אוכלות טוב, ישנות טוב, מסופקות מהיום יום שלנו ומאוזנות רגשית.

אבל הרבה פעמים זה לא ככה, כי ככה זה בחיים, ואז הגוף יאותת ויבקש את תשומת ליבנו. יש פה הזדמנות נהדרת להקשיב לאותות ולהכיר יותר טוב את עצמנו.

רפואה סינית ושיאצו הן שפות מדהימות שעוזרות לנו להבין מה קורה שם. אני פה כדי להתבונן ביחד, לשקף, להקל, לעזור למערכות לעבוד יותר טוב.

בטיפול אפשר להרפות ולנוח, לעזוב את האחיזה החזקה במושכות של החיים המהירים בהם אנו חיות. יש משהו מבורך בלתת לעצמך, פשוט לתת.

בת מיכאלי

גינקוסופית, מלווה נשים בשערי החיים ברוח השמאניזם הנשי. ליווי אישי וקבוצתי, השם דגש על החיבור לקול האינטואיציה דרך תבונת המחזוריות.

עוסקת בבריאות נשים, יחסי גוף-נפש-רוח, בהיזכרות בשמאניזם הנשי ובהרחבת האפשרויות שלנו לבחור ולייצר מציאות מיטיבה ובריאה.

מפגש עם גינקוסופית הוא הזמנה למפגש עם עצמך וגופך הנשי כמכלול. הזמנה להתבונן דרך עיני הנקבי.

עם זרעי היצירה הטמונים בשחלות, יכולת ההתמרה של הרחם והתנועה החוצה לעולם דרך סודותיה של הפות, עם המחזוריות הנשית המהדהדת בטבעה את מחזוריות הבריאה, נפגוש את האינטואיציה – הקול הנקבי השוכן עמוק בתוכך. 

האני מאמינה שלי:

אני מאמינה שאף אישה לא צריכה לצעוד את החיים האלו לבד. זה המשפט שמנחה את העשייה שלי.

אני מאמינה שאף אדם לא ידע יותר טוב מאיתנו מה נכון עבורנו ומתוך המקום הזה, אני לומדת ומלמדת. אני שואפת להדק את החיבור בין אישה לעצמה ומאפשרת מקום בטוח להניח בו את המסע האישי-נשי על שלל מורכבויותיו.

אני מאמינה שכל אישה יודעת מה יכול לתמוך בה ופועלת לגלות זאת יחד איתה. ידע הוא כוח, וככל שנעמיק ונדע יותר על התהליכים הקורים בגופינו, השיח סביב המסע הנשי יוכל להתאוורר ולהשתנות.

השיח סביב בריאות נשית חייב לכלול בתוכו את המסע הנשי המכיל סוגיות ייחודיות לנשים – קבלת ווסת, פוריות, הריונות, הפלות, גיל המעבר והמעבר לשנות התבונה, כשהמחזוריות עוטפת ברכות את המסע הזה.

אני פועלת לייצר שפה שלוקחת את המסע הנשי כחלק מהשלם והנורמלי.

בת מיכאלי

לנה קורץ אלמוג (MA)

פסיכותרפיסטית, תואר שני בבריאות הנפש קהילתית. מטפלת מוסמכת למיניות ותפקוד מיני. מטפלת בשילוב מגוון כלים, ביניהם: פסיכותרפיה דינמית, טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT), מיינדפולנס, שיטת אימגו בטיפול זוגי, טיפול מיני קלאסי ובדיקות רפואיות תומכות במקרה הצורך. 

מנחת קבוצות מוסמכת בנושאים מיניות, חולי מעברים ומשברים. מלמדת באוניברסיטת חיפה ובר אילן, בלימודי המשך לעבודה סוציאלית. יועצת מיניות באגודה למלחמה בסרטן. חוקרת מיניות ומרצה בכנסים מקצועיים בארץ ובעולם. בוגרת קורס גיל המעבר מטעם הפקולטה ללימודי המשך ברפואה של אוניברסיטת ת"א.

האני מאמינה שלי:

 אני מאמינה שחוויית העצמי של האישה נמצאת כל הזמן בתנועה עקב שינויים פנימיים וחיצונים שהיא עוברת במשך חייה. מילדה עד האישה הבוגרת וגם המבוגרת, עם כל האירועים המשמעותיים כגון גיל ההתבגרות, חיפוש קשר משמעותי, נישואים, לידה, גיל המעבר וזקנה. בכל השלבים האלה יש לא מעט ציפיות מעצמה וגם מסביבתה לביטוי הנשיות שלה תוך כדי הרבה מאוד תפקידים נוספים שהיא מגלמת. לעתים אין לה זמן לעצור ולהקשיב למה היא זקוקה .

אני מאמינה כי אחת התחנות המשמעותיות לעצירה והקשבה היא "תחנת גיל המעבר". כאן, גם כאשר היא לא מוכנה נפשית, הגוף לעתים מסמן ומבקש עצירה למען התבוננות והקשבה לצרכיה הנפשיים והגופניים של האישה. גיל המעבר עם כל השינויים הכרוכים בו, יכול להחוות כתקופה לא קלה ומאתגרת. יחד עם זאת, אני מאמינה כי זאת תקופה שיכולה להוביל לפריחה מחודשת וליצירה של חיים טובים יותר עבור האישה והסביבה, שלעתים תלויה בה מאוד. נשים יקרות אל תישארו לבד במעבר הזה! בואו להתבונן, להתעמק ולהיטיב עם עצמכן באמצעות סביבה נשית, אמפטית ומקצועית.

לנה קורץ אלמוג
מיכל שני

מיכל שני (MA)

מורה מוסמכת לויני יוגה מטעם ארגון מורי היוגה בישראל, מלמדת קבוצות של נערות ונשים, וגם מפגשים פרטניים מותאמים לכל איש.ה (יוגה תרפיה). עובדת גם כמרפאה בעיסוק עם ילדים צעירים, מנחת קבוצות הורים וצוותים חינוכיים, בעלת תואר שני בחינוך (הדרכה, מדיניות וניהול) מטעם האוניברסיטה העברית (תוכנית שוורץ).

האני מאמינה שלי:

"לא התלמיד יתאים עצמו ליוגה, אלא יש להתאים את היוגה לתלמיד ולפי צרכיו" ט.ק.וו דסיקשר.

אני צועדת בדרך היוגה הרבה שנים, תלמידה של מירה ארצי פדן – מפתחת היוגה הנשית ושל יעל שקד – מורה בכירה לויני יוגה ויוגה נשית. חוקרת ולומדת בסקרנות את הקשר בין גוף לנפש וכיצד ניתן להיטיב ולשפר את איכות חיינו, תוך הקשבה לגוף על מזרון היוגה ומחוץ לו.

אני מאמינה בעבודה מודעת דרך תרגול גוף, נשימה ותשומת לב למתרחש בהכרה כדי להבהיר את ההכרה, להבין את טבע הדברים, לדייק מה מתאים לי וכדי להתפתח ולהיטיב עם עצמי, עם האנשים הסובבים אותי ועם הסביבה בה אני חיה. 

ויני יוגה הינו תרגול יוגה מתון ונינוח השם דגש על תיאום בין תנועה לנשימה, באמצעות רצפים של תנועה עדינה. בתרגול לנערות ולנשים ניתן דגש על התאמת התרגול לגוף האישה ולשינויים החלים בו. 

אנו מתחילות מהמקום בו אנו נמצאות ומתקדמות צעד אחר צעד בהדרגה. מתאים לכל אישה בכל גיל ובכל רמת תרגול ומאפשר מרחב לחקירה אישית, למציאת איזונים ולהגברת חיוניות וחיוך פנימי וחיצוני.

תפריט נגישות

השאירי פרטים ונחזור אלייך

Thank you

סובלת מחרדות ? ייעוץ נפשי ללא עלות